Ketoprofen - analógy účinnej látky

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Všetky formuláre na uvoľnenie

Prečo si rezervovať cez Yuteka?

Na stránke analógov lieku Ketoprofen je uvedený zoznam lacných dovážaných a ruských náhradiek s podobným alebo podobným princípom vystavenia tela. Fastum je najlacnejším analógom Ketoprofenu, možno ho kúpiť v Moskve za cenu 56 rubľov, objednanú v najbližšej lekárni prostredníctvom Yuteka.

Prehľad účinných analógov lieku Ketoprofen

Ketoprofén a jeho analógy sú zahrnuté v skupine nesteroidných protizápalových liekov. Liek je dostupný v tabletách, kapsulách a čapíkoch..

Ak je predpísaný Ketoprofen?

Indikácie pre použitie sú nasledujúce:

  1. Pozorujú sa zápalové a degeneratívne procesy ovplyvňujúce pohybový aparát. Na liečbu sa používa komplexná terapia, ktorá zahŕňa ketoprofén alebo jeho analógy.
  2. Renálna kolika.
  3. myalgia.
  4. ischias.
  5. Bolesť, ktorá sa objaví po zranení alebo chirurgickom zákroku.
  6. Choroby pohybového ústrojenstva.
  7. Bolesť v iných orgánoch a systémoch.
  8. artritída.
  9. artróza.
  10. opuchy.

Pacienti nie sú vždy schopní užívať Ketoprofen, preto lekári predpisujú podobné lieky, ktoré zahŕňajú účinnú látku Ketoprofen. Hlavná vec je, že liek zmierňuje bolesť a zápal. Výhoda liekov obsahujúcich ketoprofén spočíva v tom, že sa látka veľmi rýchlo vstrebáva do pokožky, čo má vplyv na ohniská zápalu. Analógy liečiva zmierňujú bolesť v lymfatických uzlinách, svaloch, väzoch, šliach, kĺboch, žilách, koži.

Analógy ketoprofénu

Iba lekár má právo nahradiť jednu alebo druhú formu Ketoprofenu, berúc do úvahy individuálne svedectvá každej osoby. Pacienti najčastejšie preferujú použitie gélu alebo masti na vonkajšie použitie. Popularita tejto liekovej formy liečiva, ktoré obsahuje látku ketoprofén, sa vysvetľuje ľahkým použitím. Masť a gél sa nekonzumujú tak rýchlo ako iné lieky, čo vám umožní skutočne uložiť a používať masť dlhšie ako tablety, čapíky alebo injekcie. Gély sú vysoko účinné, čo vám umožní rýchlo dosiahnuť požadovaný účinok, zmierniť bolesť.

Medzi najobľúbenejšie masti a gély obsahujúce ketoprofén patria nasledujúce lieky: Arthrum gel, Bystrum gel, Valusal, Febrofid, Ketoprom, atď..

Liečivo Artrum gél

Arthrum gél má analgetický účinok. V lekárňach môžete vidieť liek vo forme gélu, rektálnych čapíkov, tabliet s dlhotrvajúcim účinkom. Gél má číra viskózna textúra a špecifický zápach. Arthrum gel blokuje izoenzým cyklooxygenázy, prerušuje syntézu a cyklus kyseliny arachidónovej. V dôsledku toho horúčka u pacientov klesá, úroveň zápalu a priepustnosť stien ciev sa znižuje. Gél neutralizuje vplyv voľných radikálov a chráni tkanivá pred poškodením škodlivými látkami.

Znamená Bystrumgel

Bystrumgel patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov určených na zmiernenie bolesti a zmiernenie zápalu kĺbov. Liek sa vyrába vo forme bezfarebného gélu so špecifickým zápachom. Ketoprofén v dávke 25 g je obsiahnutý v 1 g gélu. Bystrumgel je analgetikum, ktoré ráno odstraňuje stuhnutosť kĺbov, zmierňuje opuchy a znižuje bolesť pri pohybe. Gél, ktorý sa vtiera do pokožky, blokuje izoenzýmy COX-1 a COX-2, preruší syntézu kyseliny arachidónovej, inhibuje produkciu ďalších škodlivých látok.

Valusal Application

Valusal je gél používaný na externé ošetrenie. S výrazným analgetickým účinkom liek pomáha vyrovnať sa s bolesťou kĺbov. Konzistencia Valusal má mierne zakalený odtieň. Látka ketoprofén znižuje syntézu prostaglandínov, stabilizuje lyzozomálne membrány a inhibuje produkciu leukotriénov. Recenzie pacientov naznačujú, že Valusal bojuje s opuchom, syndrómom bolesti, ktorý je vyvolaný nástupom zápalu. Valusal sa vylučuje močom.

Ketoprom, Ketum, Fort-gel sú analógmi ketoprofénu a Fastum-gélu. Jediným rozdielom je, že tieto gély nemajú príjemnú levanduľovú príchuť. Tieto náhrady sú lacnejšie ako originálne Fastum Gel a Ketoprofen..

Liek Febrofid

Febrofid sa používa na vonkajšie použitie, je zaradený do skupiny nesteroidných protizápalových liekov, má analgetický účinok. V lekárňach nájdete gél v skúmavke s hmotnosťou 30 alebo 50 g. Flexen a Oruvel sú analógmi Febrofidu.

Ruské analógy

Ruskí výrobcovia vyrábajú takmer tri desiatky liekov, medzi ktoré patrí účinná látka ketoprofén. Ich cena sa môže úplne líšiť v závislosti od formy uvoľňovania a dávky liečiva.

Ketonal

Populárnou drogou, ktorá je súčasťou substitučnej skupiny Ketoprofenu, ktorú uznávajú lekári a pacienti, je Ketonal. Liek je dostupný v týchto formách:

Ketonal má niekoľko odrôd, vrátane Ketonalu Uno a Ketonalu Duo. Medzi sebou sa líšia vo forme uvoľňovania, dávkovania a aplikácie. Terapeutický účinok je rovnaký pre Ketonal, Ketonal uno a Ketonal duo, medzi ktorých vlastnosti patria:

  • bolesť je zastavená;
  • závažnosť zápalového procesu klesá;
  • telesná teplota klesá a teplo sa vylučuje.

Ketonal duo a Ketonal uno sú dostupné iba v kapsulách, ktoré sa musia užívať perorálne, a Ketonal sa vyrába v rôznych formách: tablety s predĺženým účinkom na miesto zápalu a tablety v škrupinách, kapsule, roztoky, ktoré sú vhodné na intramuskulárne a intravenózne použitie, gély, krémy ( masti), sviečky.

Ketonal sa bez ohľadu na formu uvoľňovania dokonale vstrebáva do tkaniva a vylučuje sa obličkami močom..

V lekárňach sú iné lieky, ktoré majú v názve predponu „keto“, napríklad Ketonal Retard (tablety) a Ketonal Forte (tablety).

Flamax

Odporúča sa tiež liek, ako je napríklad Flamax obsahujúci ketoprofén. Lekári predpisujú, aby odstránili príznaky bez toho, aby ovplyvnili vývoj choroby. Flamax sa vyrába v kapsulách, v roztokoch, z ktorých sa pripravujú injekcie. Užívajte liek iba s jedlom 4-krát denne. Ľudia so zlyhaním obličiek by mali byť opatrní.

Liek Flexen

Flexen je ďalšou účinnou a lacnou náhradou za ketoprofén, ktorý má analgetické, protizápalové, antipyretické a antiagregačné účinky. Je dostupný vo forme kapsúl, ktoré sa musia užiť ihneď po jedle a ako masť vhodná na lokálne použitie. Krém sa musí trieť až do úplného vstrebania do pokožky. Nepoužívajte, ak sú na koži rany, škrabance, ekzém alebo dermatitída.

OKI

Môžete použiť liek OKI, ktorý sa vyznačuje širokou škálou foriem. V lekárňach tento liek predstavuje granule, z ktorých sa pripravuje roztok na vnútorné použitie, rektálne čapíky pre dospelých a deti, roztoky na lokálne použitie. OCI interferuje s deštrukciou tkanív, ak proces zápalu prešiel do chronického štádia, znižuje uvoľňovanie cytokínov.

Analógy gélu ketoprofénu

Posledná aktualizácia cien: 12.05.2020 (150+ miest a 12 000+ lekární)

Webové stránky: doktorfrolov.ru, Telefón ☎: +7 (903) 543-03-35, E-mail: [email protected]

Zoznam analógov: zoradenie podľa ceny, hodnotenie

Porovnanie analógov, ktoré je lepšie

Ketoprofen (gél) Hodnotenie: 32 hlasov

Dostupné náhrady Ketoprofenu

Arthrum (gel) Hodnotenie: 23 hlasov Top

Analóg je drahší z 30 rubľov.

Arthrum - odporúčaný pri artikulárnom syndróme, niektorých poraneniach, neuralgii, ako aj pri liečbe zápalových ochorení žíl, lymfatických ciev a lymfatických uzlín. Aplikuje sa zvonka na postihnutý povrch 2-krát denne. Drvivá väčšina recenzií pacientov o géli je pozitívnych. Droga môže byť použitá bez konzultácie s lekárom na krátku dobu. Nie je povolené do 15 rokov.

Valusal (gel) Hodnotenie: 11 hlasov Hore

Analóg je drahší zo 157 rubľov.

Valusal je certifikovaný liek z Lotyšska. Účinnou zložkou v kompozícii je ketoprofén. Odporúča sa na ochorenia a poranenia pohybového aparátu, bolesti svalov rôzneho pôvodu. Mal by sa používať opatrne pre ľudí s citlivou a suchou pokožkou, pretože etanol, ktorý je jeho súčasťou, môže spôsobiť podráždenie a olúpanie. Maximálna denná dávka je 15 g. Kontraindikované u detí mladších ako 15 rokov.

Analóg je drahší z 191 rubľov.

Bystrumgel - gél na vonkajšie použitie na báze protizápalového ketoprofénu. Na rozdiel od mnohých iných liekov tejto série je použitie zakázané počas tehotenstva a v detstve. Má ľahkú textúru a príjemnú vôňu, nehorí. Gél sa nanáša na neporušenú pokožku oblasti, ktorá vyžaduje odstránenie bolesti alebo zápalu, dvakrát denne. Pre väčšiu účinnosť liečby je možné použiť gél pod obväzom, ktorý prispieva k zvýšeniu adsorpcie.

Bystrumgel nemôže nahradiť žiaden analóg. Iba skutočne anestetizuje a zmierňuje stres.

Analóg je drahší z 216 rubľov.

Ketonal je farmaceutický výrobok na báze ketoprofénu. Môže byť predpísaný na symptomatickú liečbu bolestivých a zápalových procesov u ľudí starších ako 12 rokov. Nanáša sa tenkou vrstvou na čistú pokožku a trie jemnými pohybmi. V porovnaní s liekmi tejto skupiny má závažnejšie vedľajšie účinky vo forme dermatologických reakcií, astmatických záchvatov alebo zhoršenej funkcie obličiek..

Arthrosilen (gel) Hodnotenie: 8 hlasov Top

Analóg je drahší z 224 rubľov.

Arthrosilen je liek určený na odstránenie akútnej bolesti a zápalu svalov a mäkkých tkanív. Ketoprofen je jeho aktívna zložka, takže tieto lieky sa môžu nazývať podobné. Jedna dávka gélu je 1-1,5 g (podobnej veľkosti ako čerešňa). Nevýhodou pri aplikácii na pokožku je pomalá absorpcia liečiva. Použitie v trimestroch tehotenstva I a II je povolené v prípade akútnej potreby.

Koloproctológ, onkológ, kandidát lekárskych vied

Webové stránky: doktorfrolov.ru, Telefón: +7 (903) 543-03-35, E-mail: [email protected]

V roku 1996 absolvoval lekársku fakultu Moskovskej lekárskej akadémie pomenovanú po I.M. Sechenov. Od roku 1996 do roku 1998 absolvoval odbornú prax v odbore klinického pobytu na plný úväzok na chirurgickom oddelení Vzdelávacieho a vedeckého centra Lekárskeho strediska administratívneho oddelenia prezidenta Ruskej federácie.

Čo je lepšie: Ketoprofen alebo Nimesulide Navrchol

originál

Hodnotenie lieku: 4 z 5

Priemerná cena: 38 rubľov

náhradka

Hodnotenie lieku: 4 z 5

Priemerná cena: 56,1 rubľov (18,1 rubľov drahšie)

Čo je lepšie: Ketoprofen alebo Ibuprofen Navrchol

originál

Hodnotenie lieku: 4 z 5

Priemerná cena: 38 rubľov

náhradka

Hodnotenie lieku: 4 z 5

Priemerná cena: 15 rubľov (lacnejšie o 23 rubľov)

Čo je lepšie: Ketoprofen alebo Fastum Navrchol

originál

Hodnotenie lieku: 4 z 5

Priemerná cena: 38 rubľov

náhradka

Hodnotenie lieku: 3 z 5

Priemerná cena: 212,5 rubľov (174,5 rubľov drahšie)

Čo je lepšie: Ketoprofen alebo Diclofenac Navrchol

originál

Hodnotenie lieku: 4 z 5

Priemerná cena: 38 rubľov

náhradka

Hodnotenie lieku: 3 z 5

Priemerná cena: 16 rubľov (lacnejšie o 22 rubľov)

Účel stránky: na zobrazenie zoznamu analógov (synoným), aktuálnych cien a hodnotení liekov, ktoré nastavili používatelia (spolu viac ako 10 000 hodnotení).

Návštevníci spolu s touto drogou hľadajú:

Vyberte si mesto

Nájdite v 179 mestách Ruska

Účelom (poslaním) stránky je poskytnúť používateľom najkomplexnejší a najaktuálnejší zoznam dostupných analógov liekov s cenami v lekárňach a hodnotením analógov (synoným), ktoré si používatelia sami stanovili. Stránky analogist.ru vám teda môžu pomôcť nielen vybrať lacnejšie analógy liekov, ale tiež ukázať lieky najvyššej kvality podľa používateľov stránok.

Informácie zverejnené na stránke slúžia iba na informáciu a nenahrádzajú kvalifikovanú lekársku starostlivosť. Nezabudnite sa poradiť s lekárom!

Ketoprofen: pokyny, zloženie, indikácie, akcie, recenzie a ceny

Inštrukcie na používanie

Ketoprofen sa v medicíne používa ako anestetikum. Tento liek odstraňuje bolestivosť, znižuje telesnú teplotu a uľahčuje zápalové reakcie. Možno použitie pri liečbe odontogénnej bolesti, nepohodlia v kĺboch, myalgii a ďalších patologických stavoch. Je predpísaný pacientom starším ako pätnásť rokov. Odporúča sa vopred poradiť s odborníkom.

Lieky v tejto skupine sa odporúčajú na krátky čas. Čím je dávka nižšia, tým nižšie je riziko nepriaznivých účinkov.

Zloženie liečiva

Liečivo je ketoprofén. Obsah závisí od liekovej formy. Na účinnú absorpciu liečiva sú potrebné pomocné zložky.

V lekárňach sa predávajú tablety, gély a čapíky založené na tomto lieku.

Ketoprofen tablety

Obsah látky v jednej tablete je 100 alebo 150 miligramov. Len na perorálne použitie. Tableta a jej obal tvoria ďalšie látky.

Ketoprofénové riešenie

Jeden mililiter tekutej liekovej formy obsahuje päťdesiat miligramov aktívnej zložky. Medzi pomocnými chemickými zlúčeninami je prítomný etylalkohol.

Na intramuskulárnu injekciu.

Gel Ketoprofen

Jeden gram gélu obsahuje dvadsaťpäť alebo päťdesiat miligramov liečiva. Navrhnuté výlučne na lokálne (vonkajšie) použitie.

Ketoprofénové sviečky

Jeden čapík obsahuje sto miligramov chemickej zlúčeniny. Zloženie obsahuje tuky.

Terapeutický účinok

Je to liek zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov súvisiacich s derivátmi kyseliny metyloctovej. Chemická zlúčenina potláča aktivitu COX oboch typov a lipoxygenázy, v dôsledku čoho je narušené uvoľňovanie zápalových mediátorov v tkanivách. Akcia sa vyvíja na úrovni všetkých anatomických štruktúr vrátane centrálneho nervového systému. Tento účinok umožňuje odstránenie bolestivosti, zníženie telesnej teploty počas horúčkovitého stavu a zmiernenie zápalového procesu..

Jednotlivé funkcie

  • Aktívna zložka stabilizuje membránové štruktúry lyzozómov. Znižuje produkciu ďalších mediátorov zápalovej reakcie.
  • Tento liek neovplyvňuje chrupavku.
  • V oblasti kĺbov môže eliminovať opuchy, začervenanie a bolesti. Normalizuje funkciu motora.

Má komplexnú činnosť. Pomáha pri rôznych chorobách, ale neovplyvňuje príčinu bolesti.

Farmakokinetické vlastnosti

Bez problémov prekonáva črevnú bariéru po orálnom podaní a vstupuje do krvného riečišťa. Stupeň biologickej dostupnosti dosahuje 90%. Najvyššia hladina látky v plazme sa dosiahne asi za 80 minút. Takmer sa úplne viaže na plazmatické bielkoviny a preniká do rôznych častí tela vrátane kĺbovej tekutiny. Premieňa sa na pečeňové tkanivo a vylučuje sa z tela močom. Čiastočne sa vylučuje stolicou. Polčas rozpadu sú dve hodiny. Starší ľudia a pacienti s poškodenou funkciou obličiek alebo pečene potrebujú úpravu dávky kvôli zmenám farmakokinetických charakteristík.

Topická forma je slabo absorbovaná a pôsobí primárne zvonka, čím sa znižuje pravdepodobnosť komplikácií. V krvi sa zistí zanedbateľná koncentrácia látky.

Indikácie pre Ketoprofen

  • Bolesti kĺbov na pozadí imunopatologických a zápalových chorôb.
  • Syndróm odontogénnej bolesti.
  • Symptomatická liečba artrózy.
  • Bolesť svalov, väzov alebo šliach.
  • Bolesť proti chorobám spojivového tkaniva.
  • bolesť hlavy.
  • Nepríjemné pocity počas menštruácie.
  • Symptomatická dna.
  • Oslobodenie pacientov s rakovinou.
  • Bolestivosť po zranení alebo chirurgickom zákroku.

Vhodný na symptomatickú liečbu miernej, stredne ťažkej a silnej bolesti. Normálne neovplyvňuje priebeh samotného patologického procesu a iba dočasne potláča zápal.

kontraindikácie

  • Zhoda niekoľkých alebo všetkých uvedených faktorov: bronchiálna astma, negatívna reakcia tela na užívanie aspirínu, viacnásobné polypy v nose, nežiaduce reakcie na akékoľvek nesteroidné protizápalové lieky..
  • Neznášanlivosť na zložky liekovej formy alebo na iné lieky zo skupiny NSAID.
  • Alimentárne krvácanie.
  • Erozívne a ulcerózne patológie gastrointestinálneho traktu.
  • Krvácanie v centrálnom nervovom systéme alebo v iných orgánoch.
  • Ťažké poškodenie funkcie pečene alebo ochorenie aktívnych orgánov.
  • Ťažké poškodenie obličiek s klírensom menším ako 30 mililitrov za minútu.
  • Vývoj ochorenia obličiek.
  • Zápalové ochorenie čriev.
  • Zhoršená koagulácia krvi.
  • Patológia srdca s poruchou funkcie a fenomén dekompenzácie.
  • Zotavenie po očkovaní bypassom koronárnej artérie.
  • Črevný divertikulum.
  • Zvýšené hladiny draslíka.
  • Do pätnástich rokov.
  • Nosenie detí.
  • laktácie.
  • Chronické dyspeptické príznaky.
  • Deficit enzýmu laktázy.
  • Zhoršená absorpcia uhľohydrátov v črevách.

Faktory, v ktorých lekár nevyhnutne monitoruje použitie lieku z dôvodu zvýšených rizík: bronchiálna astma, ochorenie obličiek alebo pečene s poškodenými orgánmi alebo neporušená funkcia, patológia mozgových ciev alebo periférnych častí tela, zhoršený lipidový profil krvi, srdcové choroby alebo krvné cievy, zvýšená hladina bilirubínu, poškodenie pečene v dôsledku príjmu alkoholu, vysoký krvný tlak, krvné ochorenia, dehydratácia, diabetes mellitus, fajčenie tabaku, akékoľvek choroby tráviaceho ústrojenstva, užívanie antikoagulancií, antiagreganciá, glukokortikoidy, SSRI, dlhodobé užívanie NSAID, vek, znížený obehový objem krvný.

Pokyny pre Ketoprofen

Pokiaľ ide o sťažnosti, je vhodné poradiť sa s odborníkom. Je potrebné informovať lekára o identifikovaných chorobách a užívaných liekoch. Odborník vyberie správne dávkovanie pri zohľadnení rizík. Tablety sa prehltnú a zapijú tekutinou počas alebo po jedle. Dospelí by nemali užívať viac ako dvesto miligramov denne v dvoch rozdelených dávkach. Je možné používať so sviečkami, berúc do úvahy výber správnej dávky.

Lekár vám vysvetlí, ako minimalizovať riziká.

Na ošetrenie oblasti bolesti (pokožka) použite gél. Pás až dvoch sentimentov pre deti od šiestich do dvanástich rokov a pás až päť centimetrov pre pacientov starších ako dvanásť rokov. Dvakrát denne. Nie dlhšie ako štrnásť dní, ak produkt používate sami.

Čím je dávka a trvanie podávania menšie, tým nižšie je riziko nežiaducich reakcií a komplikácií. U detí sa má liečba vykonávať pod dohľadom pediatra.

Ďalšie informácie

  • Náhodné podanie zvýšenej dávky vedie k týmto negatívnym následkom: krvácanie v zažívacom trakte, zvracanie, zvracanie alebo stolica so stopami krvi, kŕče, poruchy vedomia, poškodenie obličiek alebo pečene, dýchavičnosť. Je potrebné čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc. Špecialisti umývajú žalúdok adsorbentmi a predpisujú terapiu, aby sa zachovala funkčnosť vnútorných orgánov.
  • Je potrebné prediskutovať s lekárom možnosť užívania akýchkoľvek liekov spolu s ketoprofenom, pretože v dôsledku liekových interakcií sa niekedy môžu vyskytnúť nebezpečné komplikácie..
  • Častejšie komplikácie vznikajú v obličkovom a pečeňovom tkanive, keď sa používajú spolu s glukokortikoidmi alebo inými nesteroidnými protizápalovými liekmi. Negatívne účinky sa objavia, ak pacient počas liečby konzumuje alkohol.
  • Častejšie sa vyskytujú krvácania, keď pacient kombinuje NSAID s liekmi, ktoré znižujú agregáciu krvných doštičiek a zrážanie krvi..
  • Počas užívania diuretík, liekov na báze draslíka, NSAID, heparínov, takrolimu, trimethoprimu, cyklosporínov a liekov inhibujúcich ACE sa môžu vyskytnúť zvýšené hladiny draslíka. Môže zvýšiť koncentráciu glykozidov a iných skupín liekov v krvi.
  • Pri použití s ​​metotrexátom a cyklosporínom zvyšuje riziko poškodenia obličkového tkaniva. Je zakázané používať spolu s inými NSAID a liekmi inhibujúcimi COX.
  • Staršie osoby, pacienti so srdcovými chorobami, krvnými cievami, obličkami alebo pečeňou a iné osoby, u ktorých existuje riziko vzniku komplikácií, si počas liečby vyžadujú laboratórne sledovanie ukazovateľov. Najmä ak sa plánuje dlhodobé užívanie tejto drogy.
  • Ak sa vyskytnú príznaky negatívnych reakcií z kože (alergia), očí, obličiek, srdca alebo pečene, mali by ste okamžite prestať užívať liek a dohodnúť si stretnutie s lekárom.
  • Užívanie ketoprofénu bez lekárskeho dohľadu môže sťažiť diagnostikovanie bolesti a infekcie brucha. Je vhodné podstúpiť predbežnú kontrolu.
  • Pacienti, ktorí plánujú počatie, by nemali užívať tento liek kvôli riziku narušenia plodnosti.
  • Pred chirurgickým zákrokom sa má liečba prerušiť z dôvodu rizika krvácania.
  • Normálne to neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií, avšak keď sa objavia príznaky z centrálneho nervového systému, musíte dočasne opustiť vedenie vozidla alebo iné nebezpečné činnosti..

Podrobnejšie informácie, vrátane interakcie s drogami, sú opísané v oficiálnych pokynoch, ktoré by sa mali počas liečby riadiť.

Vedľajšie účinky

  • Tráviace orgány: vracanie, nepríjemné pocity v bruchu, zadržiavanie stolice, vylučovanie tekutých výkalov, poškodenie pečene, zhoršená funkcia pečene, žltačka, zvýšená koncentrácia enzymatických látok pečeňového pôvodu, exacerbácia zápalových alebo imunopatologických ochorení tráviaceho traktu, dyspeptické príznaky, flatulencia, ulcerácia gastrointestinálneho traktu, zápal sliznice žalúdka alebo úst, krvácanie v gastrointestinálnom trakte, narušenie integrity stien tráviaceho traktu, zápal pečene, zvýšený bilirubín.
  • Vylučovací systém: závažné poškodenie obličiek, zápal obličkového tkaniva, nefritický alebo nefrotický syndróm, zmeny laboratórnych parametrov obličkového tkaniva.
  • Koža a mäkké tkanivá: vyrážky, zápal, bolesť, precitlivenosť na svetlo, vypadávanie vlasov, Quinckeho edém, erytém, vrátane nebezpečných foriem alergií so život ohrozujúcimi následkami..
  • CNS a citlivé orgány: cefalgia, ospalosť, porucha citlivosti, kŕče, psychoemocionálne poruchy, závraty, slabosť, poruchy chuti, zhoršené videnie alebo sluch..
  • Kardiovaskulárny systém: zhoršená funkcia srdca, vysoký krvný tlak, vazodilatácia.
  • Dýchací systém: zhoršujúca sa astma, dýchavičnosť, bronchospazmus, zápal nosovej sliznice.
  • Alergia: anafylaxia a ďalšie formy alergických procesov.
  • Iné: opuch, znížený výkon, obezita.
Neužívajte s alkoholom

Uvádzame možné komplikácie pre čapíky, roztok a formu tabliet. Gél je zle absorbovaný a prakticky nepôsobí systémovo. Nežiaduce reakcie a kontraindikácie pre lokálnu formu sa odporúča objasniť v úplných pokynoch.

Analógy ketoprofénu

V lekárňach je vždy uvedený výber liekov s rovnakou účinnou látkou: Ketonal, Flamax Forte, Febrofid a ďalšie. Je potrebné venovať pozornosť zloženiu.

Recenzie a ceny

Tento nástroj sa odvoláva na výber liekov pri symptomatickej liečbe bolesti kĺbov, lekári však berú do úvahy rizikové faktory av prípade potreby si vyberú bezpečnejšie liečivo zo skupiny NSAID. Má mierny analgetický účinok. Pacienti hlásia, že nepríjemné pocity počas podávania sú zriedkavé.

Priemerná cena dvadsiatich tabliet je 50 rubľov. Rúrku gélu je možné kúpiť za 90 - 150 rubľov.

video

Toto je populárny liek zo skupiny NSAID. Odporúča sa, aby ste sa pred použitím dohodli so svojím lekárom..

Analógy ketoprofénu

Menovazin 40 ml roztok na alkohol na vonkajšie použitie

Traumeel s 50 g masťového biologického nálezu na päte gmbh

Biológ Heimittel Heel (Nemecko) Príprava: Traumeel with

Kafr alkohol 10% 40 ml roztok na alkohol na vonkajšie použitie

Ketonal duo 150mg 30 ks. kapsuly s riadeným uvoľňovaním

Lek dd (Slovinsko) Príprava: Ketonal duo

Ibuprofen-Vertex 5% 50 g gél na vonkajšie použitie

Dimexide 25% 30 g gél na vonkajšie použitie

Farmamed (Chorvátsko) Príprava: Dimexidum

Nurofen 5% 100 g gél na vonkajšie použitie

Recitt Benkizer (Veľká Británia) Príprava: Nurofen

Voltarenový emulgel na bolesti chrbta, svalov a kĺbov, gél 1%, 50 g

GlaxoSmithKlein Trading (Švajčiarsko) Príprava: Voltaren emulgel

Nimulid 1% 30 g gél na vonkajšie použitie

Globálny Exim FZS (India) Príprava: Nimulid

Lekárska emulzia žlče 250 ml na vonkajšie použitie

Samson-Med (Rusko) Drug: Medical bile

Masť Apizartron 20g na vonkajšie použitie

Esparma GmbH (Nemecko) Príprava: Apizartron

Ketonal 100 mg 20 ks. filmom obalené tablety

Lek dd (Slovinsko) Príprava: Ketonal

Terpentínová masť 20% 25g masť

Ketoprofen mv 150 mg 20 ks. tablety s riadeným uvoľňovaním

Biocom (Rusko) Príprava: Ketoprofen MV

Capsicam 30g masť na vonkajšie použitie

Grindeks (Estónsko) Príprava: Capsikam

Spazgel 2,5% 50 g gél na vonkajšie použitie

Tatkhimpharmpreparaty (Rusko) Príprava: Spazgel

100 ml roztoku kyseliny mravčej

Bischofitový gél 75 ml

Infarma (Rusko) Príprava: Bischofite

Bengey 50g krém

Johnson & Johnson (Taliansko) Príprava: Bengay

Ortofen 5% 50 g gél

Vertex (Rusko) Príprava: Ortophen

Ketoprofen 5% 30 g gél na vonkajšie použitie

Vertex (Rusko) Príprava: Ketoprofen

Ketoprofen mv 150 mg 20 ks. tablety s riadeným uvoľňovaním

Biocom (Rusko) Príprava: Ketoprofen MV

Ketoprofen 50mg 20 ks. kapsule

Organics (Russia) Príprava: Ketoprofen

Ketoprofén 50 mg / ml, 2 ml, 10 ks. roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

Syntéza OJSC (Rusko) Príprava: Ketoprofen

Nainštalujte mobilnú aplikáciu ASNA

Nechajte svoj telefón - získajte odkaz na inštaláciu

© 2005-2020. Asne. Všetky práva vyhradené
LLC ASNA, TIN 7728850310, OGRN 1137746645585, Právna adresa (skutočná adresa): 129226, Moscow, st. Dokukina, d.16, s. 1, 6 poschodie. Telefón: +7 (495) 223-3403
Licencia č. FS-99-02-006765 z 12. septembra 2018.

Zanechajte svoje telefónne číslo,
náš operátor vám zavolá sám!

Spočiatku môžete prehľadávať celú databázu liekov bez ohľadu na dostupnosť a ceny konkrétnej lekárne

Výberom konkrétnej lekárne môžete vyhľadávať výrobky podľa jej sortimentu a dostupnosti, ako aj vidieť presné ceny a informácie o špeciálnych cenách v rámci programu ASNA-Savings.

Lekárne spojené s programom sú označené symbolom

Ketoprofen - návod na použitie, analógy, recenzie a formy uvoľňovania (tablety 100 mg a 150 mg, gél alebo masť 2,5% a 5% Vramed, injekcie do ampúl na injekciu) lieky na liečbu bolesti kĺbov a modrín u dospelých, detí a počas tehotenstva

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na používanie lieku Ketoprofen. Poskytuje spätnú väzbu od návštevníkov stránky - spotrebiteľov tohto lieku, ako aj názory lekárskych odborníkov na používanie Ketoprofenu v ich praxi. Veľkou požiadavkou je aktívne pridať svoje recenzie na liek: liek pomohol alebo nepomohol zbaviť sa choroby, aké komplikácie a vedľajšie účinky boli pozorované, prípadne neboli oznámené výrobcom v anotácii. Analógy ketoprofénu v prítomnosti dostupných štrukturálnych analógov. Použitie na liečbu bolesti kĺbov dny, artritídy a modrín u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie..

Ketoprofen je nesteroidné protizápalové liečivo odvodené od kyseliny propiónovej. Má analgetické a antipyretické účinky. Závažnosť protizápalového účinku je zanedbateľná. Z dôvodu inhibície cyklooxygenáz 1 a 2 a čiastočne lipoxygenázy, ketoprofén inhibuje syntézu prostaglandínov a bradykinínu, stabilizuje lyzozomálne membrány. Ketoprofén nemá nepriaznivý vplyv na kĺbovú chrupavku.

štruktúra

Ketoprofén + pomocné látky.

farmakokinetika

Na vonkajšie použitie sa vstrebáva extrémne pomaly a prakticky sa v tele kumuluje. Biologická dostupnosť ketoprofénu je asi 5%. Väzba na bielkoviny krvnej plazmy (hlavne s albumínom) je 99%. Metabolizuje sa konjugáciou s kyselinou glukurónovou. Nevytvárajú sa aktívne metabolity. Vylučuje sa hlavne obličkami vo forme metabolitov..

indikácia

Zápalové a degeneratívne choroby pohybového ústrojenstva:

  • reumatoidná artritída;
  • seronegatívna artritída: ankylozujúca spondylitída - ankylozujúca spondylitída, psoriatická artritída, reaktívna artritída (Reiterov syndróm);
  • dna, pseudogout;
  • osteoartróza;
  • zápal šliach, burzitída, myalgia, neuralgia, ischias;
  • bolesti hlavy a zubov;
  • posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti;
  • syndróm onkologickej bolesti;
  • algodismenorea.

Nekomplikované zranenia, najmä športy, dislokácie, podvrtnutie alebo pretrhnutie väzov a šliach, modriny, posttraumatické bolesti.

V rámci kombinovanej liečby zápalových ochorení žíl, lymfatických ciev, lymfatických uzlín (flebitída, periférna zápal, lymfangitída, povrchová lymfadenitída).

Uvoľnenie formulárov

Gél na vonkajšie použitie 2,5% a 5% (niekedy sa nesprávne nazýva masť).

100 mg a 150 mg tablety.

Infúzny roztok a intramuskulárna injekcia (injekcie v injekčných ampulkách).

Ostatné liekové formy, či už sú to krémy alebo čapíky, pre toto obchodné meno neexistujú..

Pokyny na použitie a spôsob použitia

Dospelí a deti od 12 rokov nanášajú malé množstvo gélu (3 - 5 cm) 2-3 krát denne tenkou vrstvou, po ktorej nasleduje dlhé a opatrné trenie do zapálených alebo bolestivých častí tela..

Deti od 6 do 12 rokov neaplikujú viac ako 1 - 2 cm gélu, nie viac ako 2-krát denne. Dĺžka liečby by nemala prekročiť 14 dní bez konzultácie s lekárom.

Môže byť použitý s fonoforézou.

Dávka sa nastavuje individuálne, pričom sa berie do úvahy závažnosť ochorenia. Pri perorálnom podaní u dospelých je počiatočná denná dávka 300 mg v 2 - 3 dávkach. V prípade udržiavacej liečby závisí dávka od použitej liekovej formy. Na liečbu akútnych stavov alebo zmiernenie exacerbácie chronického procesu sa 100 mg podáva ako jedna intramuskulárna injekcia..

Maximálna dávka pri perorálnom podaní je 300 mg denne..

Intravenózne vo forme infúzií, intramuskulárne.

Používajte čo najmenšiu účinnú dávku čo najkratšie..

Injekcia / pri infúzii ketoprofénu sa má vykonávať iba v nemocnici.

Pre krátku intravenóznu infúziu sa 100-200 mg (1 - 2 ampulky) ketoprofénu rozpustí v 100 ml 0,9% roztoku chloridu sodného (fyziologický roztok) a podáva sa počas 0,5 - 1 h; je možné opätovné zavedenie po 8 hodinách Pri kontinuálnych iv infúziách sa 100-200 mg (1 - 2 ampulky) ketoprofénu rozpustí v 500 ml infúzneho roztoku (fyziologický roztok, Ringerov roztok, roztok glukózy) a podáva sa 8 hodín; po 8 hodinách sa infúzia môže opakovať.

Ketoprofen sa môže používať v kombinácii s centrálnymi analgetikami. Na kombinované použitie sa ketoprofén zmieša s morfínom a rozpustí sa v soľnom roztoku alebo Ringerovom roztoku a podáva sa každých 8 hodín..

Z dôvodu fotocitlivosti by sa mali injekčné liekovky s obsahom ketoprofénu skladovať zabalené v tmavom papieri alebo vo fólii. Vo forme a / m injekcie 100 mg (1 ampulka) 1 až 2-krát denne. Denná dávka by nemala prekročiť 200 mg. Injekcie sa majú podávať hlboko. Liečba by nemala presiahnuť 2 dni. Ak je to potrebné, pokračujte v liečbe perorálnym podávaním.

Vedľajší účinok

  • kožné reakcie (svrbenie, žihľavka);
  • nádcha;
  • dýchavičnosť;
  • bronchospazmus;
  • angioedém;
  • anafylaktoidné reakcie;
  • dyspepsia (nevoľnosť, hnačka alebo zápcha, plynatosť, zvracanie, znížená alebo zvýšená chuť do jedla);
  • bolesť brucha;
  • stomatitída;
  • suché ústa
  • ulcerácia gastrointestinálnej sliznice;
  • exacerbácia Crohnovej choroby;
  • gastrointestinálne krvácanie;
  • bolesť hlavy;
  • závraty;
  • ospalosť;
  • únava
  • nervozita;
  • nočné mory;
  • migréna;
  • periférna polyneuropatia;
  • halucinácie;
  • dezorientácia a porucha reči;
  • hluk v ušiach;
  • zmena chuti;
  • rozmazané vizuálne vnímanie;
  • zápal spojiviek;
  • tachykardia;
  • arteriálna hypertenzia;
  • periférny edém;
  • zhoršená funkcia obličiek;
  • intersticiálna nefritída;
  • hematúria;
  • tvorba infiltrátu, abscesu, nekrózy tukového tkaniva v mieste vpichu;
  • hemoptysis;
  • menometroragie;
  • agranulocytóza, anémia, trombocytopénia, purpura.

kontraindikácie

  • precitlivenosť na liečivo alebo pomocné zložky;
  • úplná alebo neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, opakujúcej sa polypózy nosa alebo paranazálnych dutín a neznášanlivosť na kyselinu acetylsalicylovú a iné nesteroidné protizápalové lieky (vrátane anamnézy);
  • erozívne-ulcerózne zmeny v žalúdočnej alebo duodenálnej sliznici, aktívne gastrointestinálne krvácanie, cerebrovaskulárne alebo iné krvácanie;
  • zápalové ochorenie čriev (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída) v akútnej fáze;
  • hemofília a iné poruchy krvácania;
  • dekompenzované srdcové zlyhanie;
  • zlyhanie pečene;
  • závažné zlyhanie obličiek (klírens kreatinínu menej ako 30 ml / min), progresívne ochorenie obličiek, potvrdená hyperkalémia;
  • obdobie po očkovaní bypassom koronárnej artérie;
  • tehotenstvo, laktácia;
  • deti do 18 rokov na injekciu, do 6 rokov pre gél, do 15 rokov pre tablety.

Tehotenstvo a laktácia

Kontraindikované počas tehotenstva a laktácie.

Použitie u starších pacientov

Používajte opatrne v starobe.

Použitie u detí

Kontraindikované u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov (injekcia). Do 6 rokov (na gél). Až 15 rokov (pre tablety).

špeciálne pokyny

Počas liečby je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene a obličiek. Ak existujú znaky poškodenia pečene (svrbenie kože, žltnutie kože, nevoľnosť, vracanie, bolesť brucha, stmavnutie moču, zvýšené hladiny transamináz "pečene"), mali by ste prestať užívať tento liek a poradiť sa so svojím lekárom. Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

Ketoprofen môže maskovať príznaky infekčnej choroby.

Ketoprofen sa nemá používať súbežne s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi (NSAID)..

Ketoprofén môže meniť vlastnosti krvných doštičiek, ale nenahrádza preventívny účinok kyseliny acetylsalicylovej pri kardiovaskulárnych ochoreniach..

Použitie ketoprofénu môže nepriaznivo ovplyvniť plodnosť žien a neodporúča sa ženám plánujúcim tehotenstvo. Po 2 týždňoch užívania lieku je potrebné sledovať ukazovatele funkcie pečene („transaminázy“).

Počas liečebného obdobia je potrebné opatrne viesť vozidlo a vykonávať iné potenciálne nebezpečné činnosti, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií..

Liekové interakcie

Ketoprofén môže oslabiť účinok diuretík a antihypertenzív a môže zvýšiť účinok perorálnych hypoglykémií a určitých antikonvulzív (fenytoín)..

Spoločné použitie s inými NSAID, glukokortikosteroidmi, etanolom (alkoholom), kortikotropínom môže viesť k ulcerácii a rozvoju gastrointestinálneho krvácania, čím sa zvyšuje riziko dysfunkcie obličiek..

Súbežné podávanie s perorálnymi antikoagulanciami, heparínom, trombolytikami, protidoštičkovými látkami zvyšuje riziko krvácania. Zvyšuje hypoglykemický účinok inzulínu a perorálnych hypoglykemických liekov (je potrebné prepočítať dávku). Zvyšuje plazmatickú koncentráciu srdcových glykozidov, pomalých blokátorov vápnikových kanálov, prípravkov lítia, cyklosporínu, metotrexátu. Aby ste zabránili usadzovaniu, nemiešajte ketoprofén a tramadol v jednej fľaši.

Analógy lieku Ketoprofen

Štrukturálne analógy účinnej látky:

  • Arketal Romfarm;
  • Arthrosilene;
  • Arthrum;
  • Quickgel;
  • Quickcaps;
  • Valusal
  • Ketonal;
  • Ketonal Duo;
  • Ketonal Uno;
  • Ketoprofen Vramed;
  • Ketoprofen MV;
  • Ketoprofen Organics;
  • Ketoprofen Werth;
  • Ketoprofen Eskom;
  • Ketospray;
  • OKI;
  • Oruvel;
  • Profenid;
  • Fastum gél;
  • Febrofid;
  • Flamax;
  • Flamax Forte;
  • Flexen.

Ketoprofén (injekcie) - analógy

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie (SYNTHESIS, OJSC Kurgan akciová spoločnosť pre lieky a výrobky, Ruská federácia) LP-000042.

  • Návod na použitie
  • recenzia
  • Analogs69
  • otázky

Zoznam analógov

Zoznam analógov lieku Ketoprofen (roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie, SINTEZ, OJSC Kurgan, akciová spoločnosť pre lieky a výrobky, Ruská federácia, LP-000042) obsahuje 69 názvov liekov obsahujúcich účinnú látku ketoprofén.

gél na vonkajšie použitie

rektálne čapíky pre deti

lokálne riešenie

granuly na perorálny roztok

infúzny roztok a intramuskulárna injekcia

gél na vonkajšie použitie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

filmom obalené tablety

gél na vonkajšie použitie

tablety s riadeným uvoľňovaním

gél na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

filmom obalené tablety

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

gél na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

filmom obalené tablety

kapsuly s predĺženým účinkom

kapsuly s riadeným uvoľňovaním

gél na vonkajšie použitie

filmom obalené tablety

krém na vonkajšie použitie

tablety s predĺženým uvoľňovaním

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

gél na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

gél na vonkajšie použitie

tablety s predĺženým uvoľňovaním

roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

aerosól na vonkajšie použitie

gél na vonkajšie použitie

infúzny roztok a intramuskulárna injekcia

granuly na perorálny roztok

Zdieľajte túto stránku

pozri tiež

Ďalšie informácie o Ketoprofene:

Injekcie Ketoprofenu - návod na použitie

Ketoprofénové injekcie sú nesteroidné protizápalové lieky. Má analgetický a antipyretický účinok.

štruktúra

  • účinná látka: 50 mg ketoprofénu;
  • pomocné látky: propylénglykol 400 mg, etanol (rektifikovaný etylalkohol, značka „Extra“) 100 mg, benzylalkohol 20 mg, roztok hydroxidu sodného 1 M na pH 6,5 - 7,5, voda na injekciu do 1 ml.

farmakodynamika

Ketoprofen je nesteroidné protizápalové liečivo, ktoré má protizápalové, analgetické a antipyretické účinky. Vďaka inhibícii cyklooxygenáz 1 a 2 a čiastočne lipoxygenázy, ketoprofén inhibuje syntézu prostaglandínov a bradykinínu, stabilizuje lyzozomálne membrány.

Ketoprofén nemá nepriaznivý vplyv na kĺbovú chrupavku.

farmakokinetika

Biologická dostupnosť je viac ako 90%. Komunikácia s plazmatickými proteínmi - 99%. Čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (TCmax) pri parenterálnom podaní je 15-30 minút. Terapeutická koncentrácia v synoviálnej tekutine trvá 6 - 8 hodín, z toho značné množstvo neprenikne hematoencefalickou bariérou (BBB)..

Takmer úplne metabolizovaný v pečeni glukuronidáciou má účinok „prvý prechod“ pečeňou.

Vylučuje sa hlavne obličkami. Neaumuluje sa.

Indikácie pre použitie

Liek je určený na symptomatickú terapiu, zmierňuje bolesť a zápal v čase použitia, neovplyvňuje progresiu ochorenia.

Zápalové a degeneratívne choroby pohybového ústrojenstva:

  • reumatoidná artritída,
  • seronegatívna artritída (ankylozujúca spondylitída - ankylozujúca spondylitída, psoriatická artritída, reaktívna artritída (Reiterov syndróm)),
  • dna,
  • pseudodna,
  • osteoartróza.

Syndróm bolesti: zápal šliach, burzitída, myalgia, neuralgia, ischias; bolesť hlavy; posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti; syndróm onkologickej bolesti; algodismenorea.

kontraindikácie

Ketoprofen je kontraindikovaný v nasledujúcich prípadoch:

  • Precitlivenosť na ketoprofén alebo iné zložky lieku, ako aj na salicyláty alebo iné NSAID;
  • úplná alebo neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, opakujúcej sa polypózy nosa a paranazálnych dutín a neznášanlivosť na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné NSAID (vrátane anamnézy);
  • erozívne a ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu a duodena;
  • zápalové ochorenie čriev (ulcerózna kolitída (exacerbácia), Crohnova choroba (exacerbácia));
  • hemofília a iné poruchy krvácania;
  • dekompenzované srdcové zlyhanie;
  • gastrointestinálne, cerebrovaskulárne alebo iné krvácanie (alebo podozrenie na intrakraniálne krvácanie);
  • závažné zlyhanie obličiek (klírens kreatinínu menej ako 30 ml / min), progresívne ochorenie obličiek;
  • závažné zlyhanie pečene (10 - 15 bodov podľa škály Child-Pugh) alebo aktívne ochorenie pečene;
  • stav po štepení bypassu koronárnej artérie;
  • potvrdená hyperkalémia;
  • vek detí (do 18 rokov);
  • chronická dyspepsia;
  • trimester III tehotenstva;
  • dojčenie.

Anémia, bronchiálna astma, alkoholizmus, fajčenie, alkoholická cirhóza, hyperbilirubinémia, zlyhanie pečene, dehydratácia, sepsa, chronické zlyhanie srdca (CHF), opuchy, hypertenzia, krvné ochorenia (vrátane leukopénie), stomatitída, ischemická choroba srdca, cerebrovaskulárne ochorenie, dyslipidémia / hyperlipidémia, diabetes mellitus, ochorenie periférnych tepien, chronické zlyhanie obličiek (CC 30 - 60 ml / min), anamnéza gastrointestinálnych vredov, prítomnosť infekcie Helicobacter pylori, dlhodobé používanie NSAID, závažné somatické choroby, súčasné užívanie perorálnych glukokortikoidových liekov (vrátane prednizónu), antikoagulancií (vrátane warfarínu), protidoštičkových látok (vrátane klopidogrelu), selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu (vrátane citalopramu, fluoxetínu, paroxetínu, sertralínu), veku (tehotenstva, I, II trimester).

Dávkovanie a spôsob podávania

Intramuskulárne (intramuskulárne) - 100 mg (1 ampulka) 1 - 2-krát denne.

Intravenózna (iv) infúzia sa má vykonávať iba v nemocničnom prostredí:

  • Krátka intravenózna infúzia: 100 - 200 mg (1 - 2 ampulky) sa rozpustí v 100 ml 0,9% roztoku chloridu sodného a podáva sa počas 0,5 - 1 hodiny; opätovné zavedenie je možné po 8 hodinách.
  • Nepretržitá intravenózna infúzia: 100 - 200 mg (1 - 2 ampulky) sa rozpustí v 500 ml infúzneho roztoku (0,9% roztok chloridu sodného, ​​Ringerov roztok, 5% roztok dextrózy) a podáva sa 8 hodín; opätovné zavedenie je možné po 8 hodinách.

Kvôli fotocitlivosti by fľaša alebo plastové vrecko s infúznym roztokom ketoprofénu mali byť zabalené do tmavého papiera alebo hliníkovej fólie..

Maximálna denná dávka je 200 mg.

Ketoprofen sa môže používať v kombinácii s centrálnymi analgetikami; môže sa zmiešať s morfínom v jednej fľaši.

Liek by sa nemal užívať dlhšie ako 2 až 3 dni, ak je to potrebné, použite iné dávkovacie formy.

Použitie počas tehotenstva a laktácie

Použitie ketoprofénu v prvom a druhom trimestri gravidity je možné iba vtedy, ak potenciálny prínos pre matku preváži riziko pre plod..

Použitie lieku v III. Trimestri gravidity je kontraindikované.

V prípade potreby by sa o ukončení dojčenia malo rozhodnúť použitie ketoprofénu počas laktácie.

Použitie u detí

Injekcie ketoprofénu mladšie ako 18 rokov sú zakázané.

Vedľajšie účinky

Počas liečby injekciami Ketoprofenu sú možné nežiaduce účinky:

  • Z tráviaceho ústrojenstva: NSAID, gastropatia, bolesť brucha, dyspepsia (nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, plynatosť, znížená chuť do jedla, hnačka), stomatitída, zhoršená funkcia pečene; ulcerácia sliznice gastrointestinálneho traktu, ďasien, gastrointestinálneho krvácania; zmena chuti.
  • Z nervového systému: bolesti hlavy, závraty, nespavosť, agitovanosť, nervozita, ospalosť, depresia, asténia, zmätenosť alebo strata vedomia, zábudlivosť, migréna, periférna neuropatia.
  • Na strane zmyslových orgánov: hluk alebo zvonenie v ušiach, rozmazané vizuálne vnímanie, konjunktivitída, suchá sliznica oka, bolesť očí, spojivková hyperémia, strata sluchu, závraty..
  • Z kardiovaskulárneho systému: zvýšený krvný tlak, tachykardia.
  • Hematopoetické orgány: agranulocytóza, anémia, hemolytická anémia, trombocytopénia, leukopénia.
  • Z močového systému: edémový syndróm, cystitída, uretritída, zhoršená funkcia obličiek, intersticiálna nefritída, nefrotický syndróm, hematúria.
  • Alergické reakcie: kožná vyrážka (vrátane erytematózy, žihľavky), svrbenie kože, nádcha, angioedém, bronchospazmus, exfoliačná dermatitída, anafylaktický šok.
  • Iné: zvýšené potenie, hemoptýza, krvácanie z nosa, myalgia, svalové zášklby, dýchavičnosť, smäd, fotocitlivosť, pri dlhodobom používaní vo veľkých dávkach - vaginálne krvácanie.

predávkovať

príznaky

V prípade predávkovania ketoprofenom sa môže vyskytnúť nevoľnosť, vracanie, bolesť brucha, vracanie s krvou, zhoršené vedomie, útlm dýchania, kŕče, zhoršená funkcia obličiek a zlyhanie obličiek..

liečba

V prípade predávkovania je indikovaný výplach žalúdka a použitie aktívneho uhlia. Liečba je symptomatická; Účinok ketoprofénu na gastrointestinálny trakt sa môže znížiť pomocou inhibítorov protónovej pumpy a prostaglandínov. V prípade zlyhania obličiek sa odporúča hemodialýza..

Interakcia s inými liekmi

Farmaceuticky nekompatibilné s roztokom tramadolu.

Znižuje účinnosť urikozurických liekov (PM), zvyšuje účinok antikoagulancií, protidoštičkových látok, fibrinolytík, etanolu, vedľajších účinkov glukokortikosteroidov a mineralokortikosteroidov, estrogénov; znižuje účinnosť antihypertenzív a diuretík.

Spoločné použitie s inými NSAID, glukokortikosteroidmi, etanolom, kortikotropínom môže viesť k tvorbe vredov a rozvoju gastrointestinálneho krvácania, čím sa zvyšuje riziko dysfunkcie obličiek..

Súbežné podávanie s perorálnymi antikoagulanciami, heparínom, trombolytikami, protidoštičkovými látkami, cefoperazónom, cefamandolom a cefotetanom zvyšuje riziko krvácania..

Zvyšuje hypoglykemický účinok inzulínu a perorálnych hypoglykemických liekov (je potrebné prepočítať dávku).

Zvyšuje plazmatickú koncentráciu verapamilu a nifedipínu, prípravkov lítia (Li +), metotrexátu.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu lieku.

špeciálne pokyny

Počas liečby je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene a obličiek.

Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

Ketoprofen môže maskovať príznaky infekčnej choroby. V prípade zhoršenej funkcie obličiek a pečene je potrebné znížiť dávku a starostlivo sledovať.

Na zníženie rizika nežiaducich účinkov z gastrointestinálneho traktu by sa mala používať minimálna účinná dávka s minimálnym možným krátkym cyklom.

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá

Počas liečby je potrebné opatrne viesť vozidlo a vykonávať iné potenciálne nebezpečné činnosti, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií..

Podmienky skladovania

Pri teplote nepresahujúcej 25 ° C.

Držte mimo dosahu detí..

Skladovateľnosť

Nepoužívajte po dátume exspirácie.

Lekáreň Prázdniny Podmienky

analógy

Analógy injekcií ketoprofénu na terapeutický účinok sú lieky:

Priemerné náklady na roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie ketoprofénu sú 80 - 100 rubľov.